Na co se zaměřuji

Mám zkušenosti s tréninky jak pro ženy, tak pro muže i děti (14-82 let).

 • Budováni svalové hmoty
 • Kompenzace svalových dysbalancí
 • Silově-kondiční trénink
 • Mobilita
 • Prevence zranění

Pokud chceme budovat novou svalovou hmotu, měl by se každý z nás někdy dostat do fitness centra. Je to nejkratší cesta, jak toho dosáhnout. Budování svalové hmoty nemusí vždy automaticky znamenat stát se kulturistou. Vybudovat každé kilo svalové hmoty je náročné a budete za něj rádi. Výhoda cvičení ve fitness centrech je, že v  silových tréninkách se můžete zaměřit na každou svalovou partii zvlášť. Někdy tak objevíte například svalové dysbalance, které jinde nemusíte vnímat a můžou být příčinou špatného držení těla nebo i bolesti. Nikdo z nás není jak ze škatulky a vždy bude mít nějakou svalovou nerovnováhu. Naším cílem není být dokonale symetrický, ale tyto dysbalance maximálně eliminovat a nezatěžovat tak klouby. Největší prevencí zranění je správné držení těla, správná míra svalového tonu na jednotlivé klouby, jejich správná funkce, posilování vazů a šlach a pravidelný pohyb. Mobilitu našeho těla podporujeme především správným cvičením a rozsahem pohybu při provádění daných cviků.

 • Redukce hmotnosti
 • Tvarování těla
 • Problémové partie žen
 • Pevný zadek 

Pokud chcete zredukovat vaši hmotnost a dosáhnout správného složení těla, abyste byli zdraví a zároveň byli spokojení ve svým těle, začněte pravidelně cvičit, ale i správně jíst. Naši hmotnost nejvíce ovlivňuje poměr našeho příjmu a výdeje energie. Pokud chceme být v deficitu, je důležité mít větší výdej než příjem. Je to celé matika - více na:

Silové tréninky podpoří naše tvary a pevnost pokožky, správně nastavená dieta naše pracně vycvičené tvary zviditelní a sníží naše % tuku. Oboje se navzájem doplňuje a ovlivňuje. Tréninky vás budou udržovat zdravý, fit a aktivní, správná strava vám doplní energii a pomůže zredukovat přebytečný tuk.

 • Zdravá záda
 • Asistovaný strečink
 • CORE trénink

Většina z vás v dnešní době má sedavé zaměstnání nebo minimálně několik hodin stojí a několik sedí. Právě nesprávné několikahodinové sezení za počítačem nebo jinde, způsobuje bolesti zad, související se špatným držením těla při sezení. Ochabují nám především rombické svaly, přičemž se nám začínají ohýbat záda a ramena nám padají vpřed. Mimo jiné během sezení kostra těla nenese celou naší váhu, v podstatě při sezení ulevujeme páteři, ta si na to zvyká a při stání už si neseme špatné držení těla. Jinak řečeno, při držení naší plné váhy (při stání), začneme být tělu těžký a ulevujeme si povolováním středu těla (záda, břicho). To může být začátek špatného držení těla a následných bolestí.

Často se také setkávám s bolestmi v oblasti bederní páteře, při které je především potřeba posilovat břicho a hýždě, protahovat bederní vzpřimovače, bedrokyčelní sval, stehenní sval a hamstringy. Příčin této bolesti může být více a je třeba individuálně řešit důvod té vaší. Nejčastější příčinou bývá nesprávné držení těla nebo dlouhé sezení v práci.

Toto vše se dá řešit správným cvičením, uvolňováním zatuhlých svalů, vazů, šlach, odstraněním svalových dysbalancí a zlepšením celkové mobility vašeho těla. 

 • Výživové poradenství
 • Jídelníčky na míru
 • Edukace ve zdravém životním stylu

Pokud chceme redukovat svoji hmotnost, je důležité mít dostatek pohybu, ale i správně nastavenou dietu. V případě, že chceme nabírat svalovou hmotu, je váš jídelníček stejně důležitý.  Pokud nemáte správně nastavený režim i mimo fitness centrum, vaše snaha v tréninkách se nemusí zhodnocovat tak, jak očekáváte. Není důležité jíst jenom zdravě, ale je důležité jíst správně. Dieta a zdraví jsou dvě odlišné věci, které spolu pouze souvisí. Správně nastavený jídelníček ovlivňuje také váš výkon v tréninku a zároveň se podílí na správné regeneraci či proteosyntéze po tréninku. Vypít protein po tréninku nestačí. Strava je velmi rozsáhlé téma a pokud chcete rozumět souvislostem, nesmíte řešit pouze kontext toho, co děláte.


Jelikož fitness úzce souvisí s fyzioterapií, ale třeba i medicínou, přikládám odkaz na web, kde najdete profesionální přístup a cena odpovídá výsledku. Všechny tyto obory se vzájemně doplňují a pomáhají řešit daný problém. Někdy se vaše potíže musí řešit takzvaně "od podložky", abychom mohli adekvátně postupovat při našich tréninkách ve fitku. Na webu najdete i dětskou terapii.