Ester Marečková

Praha

Ahoj :) 

Jmenuji se Ester Marečková a je mi 31 let. Sportem jsem se zabývala odjakživa - florbal (závodně), tenis, aerobic (závodně), gymnastika, plavání (absolvování vodního záchranářského kurzu na vysoké škole), závody v atletice na základní a střední škole, lyžování (absolvování horského lyžařského kurzu na vysoké škole), různé tancování, fitness, běžné sporty v rámci dětství. Do fitness centra jsem poprvé vstoupila před 13 lety. Ve fitku jsem začínala asi jako každý. Většinu času jsem trávila na běžeckém pásu, pak šla na dva stroje, u kterých jsem si byla jistá, že na mě nespadnou nebo se neztrapním a šla domů. Ze začátku jsem se učila stylem pokus-omyl. Člověk se může v odvětví sportu a výživy téměř nekonečně vzdělávat, jelikož se informace v tomto oboru neustále refreshují a to, co platilo před 10 lety, už nemusí platit v současné době. Máme nové poznatky, studie, zkušenosti, názory a je třeba vše vnímat a třídit podle nějaké své logiky a zkušenosti. Za 13 let edukace v odvětví fitness a 7 let praxe jako osobní trenérka a výživová poradkyně, jsem získala nové zkušenosti jak ve cvičení tak ve výživě. Odcvičila jsem přes tisíc tréninků s klienty, tisíce mých tréninků a potkala se s různými případy bolestí a překážek a to jak fyzických, tak psychických. Některé problémy však nelze řešit jenom cvičením ve fitness centrech a je nutné navštívit fyzioterapeuta (viz stránka "Na co se zaměřuji").

Už při studiu (zdravotnický záchranář), které jsem úspěšně dokončila, jsem si přivydělávala jako osobní trenérka. Kurz jsem absolvovala ve fitness Akademii Ronnie, která je největší českou trenérskou školou s akreditacemi Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky úzce spolupracující se Svazem kulturistiky a fitness České republiky, Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy i s Vysokou školou tělesné výchovy a sportu Palestra.  

I přesto, že jsem vystudovala vysokou školu s jiným zaměřením, rozhodla jsem se zůstat ve fitness centru na Harfě. Rozhodla jsem se zabývat prevencí onemocnění než důsledkem nezdravého životního stylu. Jsem přesvědčená a statisticky to tak i je, že nemoc u člověka ovlivňují především geny a životní styl. To první neovlivníme, tam jde spíše o snahu maximálního možného zlepšení, které je možné (geny), to druhé můžeme ovlivnit 100% (životospráva). Tato práce mi dává smysl, protože pozitivně motivuje lidi k "lepšímu já", a v některých případech dokonce dokáže změnit život člověka. Člověk se neustále posouvá dál, jak fyzicky, tak mentálně. Sport neposiluje jenom svaly, ale hlavně vůli. Ve sportovním prostředí se pohybuji už od dětství, a tak vím, že disciplínu a motivaci, které patří ke sportu, můžete přenášet do svého běžného života. Modeluje to nějaký váš mindset. Svoje tréninky tak nepřímo využijete i na místech, kde byste to vůbec nečekali. 

Každý z nás se může posouvat neustále dál. A na každém z nás záleží, jestli začne a chce. Někdo musí (zdravotní důvody), někdo chce. Každopádně oba důvody jsou dost dobré proto, aby člověk na sobě začal pracovat. Protože to, jak se cítíme uvnitř, ovlivňuje to, jak vypadáme navenek. 

Nejste na to sami. Ráda vám pomůžu a naučím vás posouvat své hranice. Mimo to, děláme to i pro své zdraví a dobrý pocit :). Mám zkušenosti s tréninky jak pro muže, tak pro ženy, holky, kluky. Trénuji všechny věkové kategorie, ze zkušenosti už mezi 14-82 lety, takže se nemusíte bát, že pro někoho tréninky nejsou vhodné. Tréninky jsou pro všechny.


                                    Těším se na vás :).

#pohybjenejlevnejsilek